Які документи потрібні для оформлення похилої людини до будинку престарілих?

У кожної людини є свій особливий ритм життя, сімейні цінності та індивідуальні потреби. Безперечно, багато людей бажають самостійно забезпечити свого літнього родича всім необхідним та надати йому потрібну допомогу, приділяти йому багато часу, допомагати зі здійсненням побутових завдань та інше. Але часто стається так, що неможливо поєднати своє життя та обов’язки з наглядання. В такій ситуації постає питання, як оформити документи в будинок престарілих.

Як оформити людину в будинок престарілих: які документи потрібно зібрати

Першим завданням в процесі, як оформити близького в будинок для людей похилого віку, є збір всіх необхідних паперів. Перелік документів для оформлення в будинок престарілих наступний (потрібно надати копії та оригінали):

  • паспорт;
  • поліс медичного страхування (при наявності);
  • довідка МСЕК з встановленою інвалідністю(якщо є);
  • пенсійне посвідчення або посвідчення інваліда (якщо є);
  • окрема заява про переведення до пансіонату;
  • документ про розмір пенсії, який можливо взяти у пенсійному фонді;
  • довідка з зазначеним складом сім’ї;
  • медична довідка з підсумками обстеження.

Перед тим як оформити інваліда в будинок для людей похилого віку, необхідно пройти медичну комісію. Для цього треба отримати висновки від фтизіатра, окуліста, хірурга, терапевта, отоларинголога, психіатра, гінеколога (для жінок).

Варто зауважити, що будинок престарілих має протипоказання для переселення. До них відноситься наявність у осіб захворювань інфекційного типу або онкологія, наркоманія та алкоголізм, гострі психічні недуги, а також необхідність в цілодобовому сторонньому нагляді та соціальній підтримці.

Також перед тим як оформити старого в будинок для людей похилого віку державного типу, треба зачекати рішення комісії від соціальної служби. Вона вирішить чи треба надавати путівку в даний заклад. Буде організовано виїзд до будинку заявника. Потрібно подивитись на умови, в яких живе людина, чи відповідають вони нормам. В результаті соцслужба повинна видати висновок про необхідність (чи навпаки) направлення переселення людини в спеціальну установу.

Як оформити родича в будинок для людей похилого віку приватного типу?

Багатьох цікавить питання, як оформити пенсіонера в будинок для людей похилого віку приватного типу. Дані пансіонати в наш час користуються значною популярністю, оскільки процес оформлення в такі місця набагато простіше, а умови проживання набагато краще та комфортніше, ніж у державних. Крім допомоги з самообслуговуванням, урізноманітнення дозвілля, також в таких установах надається кваліфікована медична допомога.

Якщо Вас цікавить процес, як оформити батьків до будинку престарілих, який фінансується постояльцями, то в такому разі необхідно подати наступні документи:

  • ксерокопія паспорту та медичного страхового полісу;
  • копія медичної карти або лікарняної виписки;
  • флюорографія та результати аналізів на інфекційні хвороби;
  • довідка про санітарно-епідеміологічне оточення (будинок поза карантином).

З усіх вищеперерахованих правил, як оформити похилу людину в будинок престарілих, оптимальним рішенням є перевезення родича в приватний заклад. Оскільки навіть збір всіх необхідних документів не є гарантією, що Вашого родича вдасться оформити в державну установу, до того ж рівень обслуговування в цьому місці далеко не на найвищому рівні. Приватний дім престарілих забезпечує пацієнта всім необхідним, працівники установи ведуть цілодобовий нагляд.